Česká varianta English
Branný den pro žáky 9. ročníku (08.10.2015)

V pátek 2. 10. proběhl pro žáky 9. ročníku projektový branný den. Centrum branných aktivit ve spolupráci s Brannou mládeží ČR připravilo šestihodinový program, který vhodnými formami seznamoval s problematikou přípravy občanů k obraně státu. Po čtyřech vyučovacích hodinách teorie následovala atraktivní praktická část - střelba ze vzduchovky, hod granátem na cíl, poznávání zbraní, překážková dráha v ochranné masce a taktická příprava s použitím airsoftu a laseru.
A k čemu to?
V upraveném Rámcovém vzdělávacím programu pro základní vzdělávání  je nově zařazena problematika přípravy občanů k obraně státu (POKOS). Cílem je zprostředkovat setkání žáků s vojáky Armády České republiky a vhodnou formou jim vysvětlit skutečnosti, které souvisí s obranou státu, historií naší armády a řešením krizových situací. Ukázky a prezentace jsou určené především pro žáky 2.stupně. V jejich průběhu vojáci představují Armádu České republiky a její poslání a na základě osobních zkušeností osvětlují působení armády v zahraničních operacích. Žáci si mohou prohlédnout a vyzkoušet vojenskou výzbroj a výstroj, k vidění jsou zajímavé praktické ukázky vojenských odborností.
Všechny žáky akce zaujala a plně splnila svůj účel.

PaedDr. Karel Máťa

Fotogalerie:Branný den pro žáky 9. ročníku

:: zpět na výpis novinek
Základní škola Vlára Slavičín
Školní 403, 76321 Slavičín
Právní forma: příspěvková organizace
IČO: 708 71 540

Webové stránky vyrobila reklamní agentura Altrodesign.